Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motory FSI - hospodárnost a vysoký výkon

14. 1. 2008

Obrazek

Motory FSI - hospodárnost a vysoký výkon

Rychlým vývojem technologie přímého vstřikování FSI opět deklarujeme oprávněnost našeho firemního sloganu "Náskok díky technice". Technologie FSI představuje velmi výrazný impulz pro konstruktéry a otvírá úplně novou éru dalšího vývoje spalovacích motorů. Kvalitativní náskok motorů FSI oproti konvenčním agregátům lze přirovnat k situaci po zavedení vznětových motorů TDI namísto dříve používaných komůrkových vznětových motorů.
Motory FSI mají v porovnání s konvenčními motory se vstřikováním paliva do sacího potrubí celou řadu výhod. Jde zejména o nižší spotřebu, vyšší výkonové parametry v celém spektru otáček a bezprostřednější odezvu na pokyny řidiče prostřednictvím pedálu plynu. Výhody nižší spotřeby motoru FSI se zřetelně projevily například při vytrvalostních závodech v Le Mans, kde vozy Audi R8 ujely na jedno natankování nejméně o jedno kolo více než vozy předchozího provedení. Tyto motory se nyní objevují i pod kapotami sériových modelů Audi.

Obrazek

 Motory FSI®

Při plném zatížení se ve spalovacích prostorech motorů FSI s přímým vstřikováním benzinu vytváří obvyklá homogenní směs paliva a vzduchu.
Při částečném zatížení se ve spalovacím prostoru vytváří nehomogenní vrstvená směs. Vzduch je vedený tak, aby po vstříknutí paliva byla zažehnutelná směs v blízkosti zapalovací svíčky.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář